2013. május 23., csütörtök

Gyógyító víz

Bár földünk kétharmadát víz (H2O) borítja, testünknek is körülbelül kétharmada víz, tehát szinte mindenütt jelen van környezetünkben , mégis egy igazán különleges anyagról van szó. 
Van egy olyan különleges fizikai tulajdonsága, aminek talán az élet is köszönhető. A legtöbb anyag minél hidegebb annál kisebb a térfogata. A hidrogénkötés  miatt a víz 4°C-on a legsűrübb, ha ennél melegebb, vagy ennél hidegebb egyaránt nő a térfogata. Ezért nem fagynak be fenékig a tavak, ennek következtében a befagyott tavakban sem pusztulnak el a halak, és ezért repeszti szét a jég az edényeket és a sziklákat is.

Manapság a vizes terápiák virágkorukat élik, de magunk is kihasználhatjuk otthonunkban a víz áldásos hatásait A váltakozó hideg- és melegingereknek, a hozzáadott növényi és ásványi hatóanyagoknak köszönhetően a víz serkentheti az anyagcserét,  kiegyensúlyozhatja a vérkeringést és az idegrendszert, erősítheti az immunrendszert, és beindíthatja a szervezet öngyógyító folyamatait. A zuhanynál a víz görcsoldó hatása, fürdésnél pedig a vízben való lebegés élménye fokozza a hatást.

Kar-fürdővel edzhetjük az ereket, és stabilizálhatjuk a vérkeringést. Mindössze két lavórra lesz szükség. Az egyikbe töltsünk meleg, 36-38 fokos vizet, a másikba minél hidegebbet. Üljünk le egy székre, és tegyük 5 percre először a meleg vizes lavórba mindkét kart, majd 10-20 másodpercre a hidegbe. Utána ismételjük meg még egyszer, majd addig mozgassuk a kart, míg kellemesen fel nem melegszik. A váltófürdőt a reggeli órákban érdemes alkalmazni.

Az emelkedő hőmérsékletű zuhany masszírozza a csigolyákat és oldja az izmokban lévő görcsöt. Tegyünk a kádba vagy a zuhanyfülkébe egy műanyag széket, és üljünk rá egyenes háttal. Irányítsuk a vízsugarat egyenesen az ágyéki csigolyákra, a hát alsó részére. A kezdeti 33 fokról lassan emeljük a víz hőmérsékletét annyira, amennyit még el tudunk viselni (kb. 42 fok). 5-10 percig tartson ez a művelet. A bőr a zuhany után kipirosodik, azaz javul a vérellátása. Utána törölközzünk meg, és legalább 30 percre feküdjünk le felpolcolt lábakkal.




A forró víz nemcsak a lábak vérellátását javítja, hanem a nyálkahártyákét is, ezért a vírusok nem tudnak olyan könnyen megtapadni a légutakban. Töltsük meg a kádat kb. 33 fokos vízzel úgy, hogy a víz nagyjából a vádli feléig érjen. 15-20 perc alatt engedjünk hozzá annyi forró vizet, hogy a fürdő 39-42 fokos legyen. Töröljük meg a lábat, és 15-30 percre feküdjünk le. Ismételjük meg ezt az eljárást minden este, míg el nem múlnak a megfázásos tünetek.











Forrás: kiskegyed.hu

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése